Vizyonumuz

Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, dinamik, özgür düşünen, kendine güvenen, sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek; eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra topluma hizmet etmek; katılıma, paylaşıma ve takım çalışmasına dayalı kurum kültürü ile bilim dünyasına hizmet etmektir.

Misyonumuz

İlimiz ve bölgemizde üniversite-sanayi-halk işbirliğini sağlamada öncülük eden, Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan, dünyadaki bilim standartlarını yakalayarak evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten bir üniversite olmaktır.

 

2024 Yılı Hedefleri

  1. Meslek Yüksekokulumuzda 2024 yılı içerisinde en az bir Akademik personelin Uluslararası değişim programlarına katılımı sağlanacak (H.1.3.*)
  2. Meslek Yüksekokulumuzda 2024 yılı içerisinde en az dört ulusal ve/veya uluslararası bilimsel yayın yapılması (H.2.1.*)
  3. Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinin, mesleki becerilerini geliştirmek için en az 4 adet teknik gezi düzenlenmesi. (H.2.4.*)
  4. Yüksekokulumuzun tanıtılması amacıyla 2024 yılı sonuna kadar en az dört etkinlik yapılması (H 3.1.*)
  5. 2024 yılı sonuna kadar öğrencilerin katılımının sağlandığı en az dört adet Kariyer Günleri etkinliği düzenlemek. (H.3.2.*)
  6. Mezun öğrencilerle mevcut öğrencileri kaynaştırarak aralarında fikir alışverişi ve tecrübe aktarımı amacıyla 2024 yılı sonuna kadar en az bir kez mezun günü etkinliği düzenlemek. (H.3.2.*)
  7. Akademik personelimizin mesleki gelişimine katkı sağlamak ve güncel teknolojik gelişmelerle ilgili bilgi edinmesi amacıyla 2024 yılı sonuna kadar en az bir kez fuara katılım sağlanması. (H.1.2.*)

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi 2024-2028 Stratejik Planı‘ndaki ilgili hedefi göstermektedir.

 

Hedeflere Yönelik Riskler

 

GEÇMİŞ YILLARA AİT HEDEFLERİN GERÇEKLEŞME SONUÇLARI

2022 yılı hedeflerinin gerçekleşme sonuçları

2023  yılı  hedeflerinin gerçekleşme sonuçları

 

26 Şubat 2021, Cuma 3714 kez görüntülendi