Vizyonumuz

Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, dinamik, özgür düşünen, kendine güvenen, sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek; eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra topluma hizmet etmek; katılıma, paylaşıma ve takım çalışmasına dayalı kurum kültürü ile bilim dünyasına hizmet etmektir.

Misyonumuz

İlimiz ve bölgemizde üniversite-sanayi-halk işbirliğini sağlamada öncülük eden, Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan, dünyadaki bilim standartlarını yakalayarak evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten bir üniversite olmaktır.

 

2023 Yılı Hedefleri

  1. Meslek Yüksekokulu idari personeline yönelik eğitim programlarının sistematik olarak her yarıyıl sürdürülmesi (H.1.2.*)
  2. Meslek Yüksekokulumuzda 2023 yılı içerisinde en az bir Akademik personelin Uluslararası değişim programlarına katılımı sağlanacak (H.1.3.*)
  3. Meslek Yüksekokulumuzda 2023 yılı içerisinde en az dört ulusal ve/veya uluslararası bilimsel yayın yapılması (H.2.1.*)
  4. Meslek Yüksekokulumuzda 2023 yılı içerisinde, Akademik personel ve öğrencilerin görev alacağı en az iki bilimsel proje yürütülmesi (H.2.2.*)
  5. Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinin, mesleki becerilerini geliştirmek için en az 4 teknik gezi düzenlenmesi. (H.2.4.*)
  6. Yüksekokulumuz dış paydaşlarıyla ilişkilerin ve ortak düzenlenen faaliyetlerin artırılması amacıyla her yıl dış paydaşlarla iki adet toplantı/etkinlik düzenlenmesi (H.3.1.*)
  7. Yüksekokulumuzun tanıtılması amacıyla 2023 yılı sonuna kadar en az dört etkinlik yapılması (H 3.1.*)
  8. 2023 yılı sonuna kadar öğrencilerin katılımının sağlandığı en az 4 adet Kariyer Günleri etkinliği düzenlemek. (H.3.2.*)

 

*Afyon Kocatepe Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı‘ndaki ilgili hedefi göstermektedir.

 

Hedeflere Yönelik Riskler

 

GEÇMİŞ YILLARA AİT HEDEFLERİN GERÇEKLEŞME SONUÇLARI

2022 yılı hedeflerinin gerçekleşme sonuçları

26 Şubat 2021, Cuma 3528 kez görüntülendi