AKÜ İscehisar Meslek Yüksekokulu 1994-1995 yılında, Mermer Teknolojisi, Taş İşletmeciliği ve Makine programlarında faaliyetine başlamıştır. Meslek Yüksekokulumuzda 2012-2013 öğretim yılı itibari ile İş Makineleri Operatörlüğü Programı, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı ve Makine Programı olmak üzere 3 aktif programla eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

İscehisar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin kullanımına tahsis edilmiş 400 m2  Makine atölyesi, 420 m Mermer ve Süstaşı atölyesi, 165 m2 İş Makineleri atölyesi ve 90 m2 kapalı alana sahip Kuyumculuk atölyesi bulunmaktadır. Atölyelerimizde öğrencilerimizin uygulama faaliyetlerini gerçekleştirebileceği her türlü makine ve ekipmanlar mevcuttur.

Öğrencilerimizin dinlenme ve beslenme ihtiyaçlarını gidermek için 100 m2 alana sahip bir kantinimiz vardır.

Öğrencilerin sportif faaliyeleri gerçekleştirebilmeleri için basketbol, voleybol ve futbol oynamaları için 400 m2 alana sahip  spor sahası bulunmaktadır..

Vizyonumuz

Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, dinamik, özgür düşünen, kendine güvenen, sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek; eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra topluma hizmet etmek; katılıma, paylaşıma ve takım çalışmasına dayalı kurum kültürü ile bilim dünyasına hizmet etmektir.

Misyonumuz

İlimiz ve bölgemizde üniversite-sanayi-halk işbirliğini sağlamada öncülük eden, Türkiye'deki devlet üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan, dünyadaki bilim standartlarını yakalayarak evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten bir üniversite olmaktır.

 

12 Kasım 2015, Perşembe 1159 kez görüntülendi